Większość ludzi nie zastanawia się nad tym jakie i kiedy płaci podatki, ponieważ znajdują się one niemalże w każdej transakcji kupna i sprzedaży. Jednym z budzących najwięcej pytań i wątpliwości jest podatek od towarów i usług. 

Zakres szkoleń z podatku VAT

szkolenie vat od podstawDla przeciętnego Kowalskiego nie ma większej różnicy ile wynosi podatek VAT w towarze jaki właśnie kupuje, ponieważ jego interesuje cena ostateczna jaką musi zapłacić. Jednak osoby, które na co dzień mają styczność z podatkami, czyli pracują w biurach księgowych, lub podatkowych, muszą mieć rzetelną wiedzę na ich temat. Szkolenie VAT od podstaw jest kierowane do osób, które dopiero wkraczają w świat podatków, czyli są to najczęściej osoby, które chcą pracować w rachunkowości, Urzędach Skarbowych, czy planują założyć własną firmę i podlegać podatkowi od towarów i usług. Zakres szkolenia obejmuje wszystkie zagadnienia poczynając od wyjaśnienia czym jest podatek VAT, gdzie go znajdziemy i jakie są jego stawki. Jest to dość rozległy temat, ponieważ ustawa podatkowa wytycza różne możliwości jego rozliczania, a czasem nawet pomijania. Różne usługi mają naliczane odmienne stawki, tak samo jak produkty oferowane w sprzedaży. Należy jeszcze nadmienić, że inny sposób naliczania i odliczania podatku VAT występuje w transakcjach krajowych, a inny w sytuacji kiedy przedsiębiorca wystawia faktury na zagranicznego odbiorcę. Na szkoleniach uczestnicy poznają również sposób rozliczania podatku w księgach rachunkowych, ponieważ jest to ściśle związane. 

Szkolenia są organizowane przez prywatne firmy zajmujące się organizowanie kurów tematycznych dla różnych grup społecznych. Tematem podatków zajmują się specjaliści, którzy na co dzień pracują jako doradcy podatkowi, więc najlepiej się znają na podatku VAT.

Kategorie: Finanse