W naszych domach może zalegnąć się wiele owadów biegających, w tym te najbardziej niebezpieczne, czyli pasożytnicze. Mowa tu głównie o pluskwach, którym do życia nie trzeba nic więcej poza dostępem do pożywienia i miejscem lęgowym.

Kto zajmuje się likwidacją pluskiew?

likwidacja pluskiewDawniej uważano, że pluskwy można spotkać wyłącznie w biednych dzielnicach i miejscach, gdzie panuje brud. Jednak dowiedziono, że wcale tak nie jest, a te insekty możemy spotkać tak w starych kamienicach, jak i blokach oraz nowoczesnych apartamentowcach. W przeciwieństwie do innych gatunków pasożytniczych, jak komary i kleszcze, pluskwy, kąsają co najmniej kilkukrotnie, zwiększając tym samym możliwość zainfekowania. Bowiem w wydzielinach ich gruczołów krąży mnóstwo patogenów, którymi człowiek może się zarazić. Nadto, ślady po ugryzieniach, goją się długo i bardzo swędzą, co często prowadzi do ich rozdrapywania i powstawania blizn. Profesjonalna likwidacja pluskiew, to jedyne rozwiązanie, jakie można zastosować, gdy zalęgną się w naszym domu. Albowiem pozbycie się ich domowymi metodami nie jest możliwe, podobnie, jak nie ma sensu wyłapywanie pojedynczych osobników, gdyż kluczem jest odnalezienie ich miejsca lęgowego. Nie jest to proste dla laika, ale ekipy dezynsekcyjne poradzą sobie z tym błyskawicznie, ponieważ są szkolone nie tylko z zakresu stosowania środków biobójczych, ale także w kwestii zachowań wybranych gatunków insektów. Jeżeli chodzi o ceny usuwania pluskiew, to są ustalane indywidualnie.

Przedsiębiorstwa dezynsekcyjne w naszym mieście są, w większości przypadków, czynne cała dobę przez siedem dni w tygodniu więc pora zgłoszenia zlecenia nie ma żadnego znaczenia. Natomiast czas oczekiwania na specjalistów nie jest dłuższy niż sześćdziesiąt minut.