Nową arenę do meczy airsoftowych zdecydowaliśmy zbudować własnymi siłami. Miała to być pierwsza terenowa arena w tej okolicy, więc na zainteresowanie nie mogliśmy narzekać, podobnie jak na brak chętnych kolegów do pomocy. Teren był dość duży, więc prace mogły się nam przeciągnąć dość znacznie, choć wcale nie zgasiło to naszego zapału.

Stalowe siatki do ogradzania terenu

siatka z drutuProblemy natomiast zaczęły się już pierwszego dnia, gdyż jak się okazało, okoliczni mieszkańcy nieszczególnie respektowali taśmy ostrzegawcze, i notorycznie wchodzili na teren prac. Nie mieliśmy jednak ochoty na załatwianie sprawy w bardziej oficjalny sposób, dlatego zdecydowaliśmy się teren odgrodzić. Najzwyklejsza siatka z drutu w zupełności wystarczała by ogrodzić teren na którym tworzyliśmy arenę, i zapobiec możliwości wejścia osób niepowołanych. Najzwyklejsza siatka stalowa jest bardzo tania, i można ją dostać w każdym dużym markecie budowlanym w bardzo dużych ilościach. Jest to bodaj najtańszy rodzaj ogrodzenia, aczkolwiek w zupełności wystarczający w większości miejsc w których potrzebne jest wyznaczenie granicy terenu prywatnego, działki czy miejsca wykonywania robót ziemnych. Nie jest również szczególnie trudne do zamontowania w miejscu, i może być stałym ogrodzeniem do dowolnego terenu, tak jak w naszym przypadku. Ogrodzenie terenu taką siatką zajęło co najwyżej kilkanaście minut, i całkowicie rozwiązało problemy z osobami nieupoważnionymi, wchodzącymi na nasz teren.

Ogrodzenie okazało się na tyle dobre i trwałe, iż po otwarciu areny stało się stałym ogrodzeniem terenu. Nie potrzebowaliśmy bowiem bardziej skutecznego rodzaju ogrodzenia, a i siatka była na tyle wytrzymała i trwała by mogła być przez nas używana przez cały czas istnienia areny.