W miejscach publicznych i prywatnych, gdzie drzwi są otwierane i zamykane po wielokroć, problemem staje się pozostawianie ich uchylonymi lub otwartymi. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się samozamykacze mechaniczno-hydrauliczne, dzięki którym drzwi pozostaną cały czas zamknięte. Na rynku obecnych jest wiele typów zamykaczy, które mogą być dopasowywane do wielu typów drzwi.

Różne modele samozamykaczy do drzwi wejściowych

samozamykacz do drzwiJednym z wielu popularnych typów samozamykaczy są modele sprężynowe, które mają regulację, pozwalającą na dopasowanie siły zamykania drzwi do potrzeb. Samozamykacz do drzwi tego typu może nie tylko zapobiegać pozostawieniu otwartych drzwi, ale także eliminować ryzyko otwierania i zamykania drzwi przez podmuchy wiatru. Montaż zamykacza do drzwi wejściowych wymaga także używania większych i masywniejszych urządzeń. Dlatego producenci oferują nam modele, które z łatwością mogą wytrzymać wiele miesięcy intensywnego działania. Innym typem samozamykaczy są wersje, przeznaczone tylko i wyłącznie do drzwi szklanych. Ich działanie jest podyktowane koniecznością ochrony szkła, dlatego otwierają i zamykają one tego typu drzwi w szczególnie delikatny sposób. Wybierając model zamykacza, zwracamy także uwagę na sposób ich montażu. W zależności od typów drzwi, a także potrzeb estetycznych klientów zamykacze mogą być bardziej widoczne, lub ukryte w skrzydle, lub ościeżnicy.

Dobrej klasy zamykacze są wykonane w taki sposób, aby nawet po wielu miesiącach czy latach intensywnego użytkowania być w pełni sprawnymi. Dobre dopasowanie materiałów użytych do konstrukcji tego typu może wpływać na brak powstawania luzów. Odpowiednio lekka praca urządzenia to przede wszystkim zasługa wysokiej klasy mechanizmu, ukrytego w jego wnętrzu.

Kategorie: Zakupy