Któregoś dnia uznaliśmy, że naszej babci przydadzą się jakieś dodatkowe aktywności. Siedziała większość czasu w domu, nie zawsze mieliśmy chwile, aby ją codziennie odwiedzać. Wiedzieliśmy, że brakuje jej przede wszystkim rozrywki, a poza tym lekkiego zadbania o zdrowie. Niedawno bowiem miała złamaną nogę.

Rehabilitacja w Ciechocinku

ciechocinek turnus rehabilitacyjnyStwierdziliśmy, że najlepszy dla babci mógłby być jakiś pobyt w sanatorium. Dlatego wpisaliśmy hasło: Ciechocinek turnus rehabilitacyjny do wyszukiwarki z nadzieją, że znajdzie się jakieś odpowiednie miejsce ze wszystkimi udogodnieniami dla seniora. Znaleźliśmy miejsce bardzo dobrze opisane w sieci i postanowiliśmy pojechać tam osobiście. Właściciel gorąco nas zapraszał, abyśmy zobaczyli jak obiekt wygląda na żywo. Pokazał nam również udogodnienia i możliwość wykupienia dodatkowych pakietów SPA, a w tym masaży relaksacyjnych i leczniczych oraz kąpieli błotnych. Dowiedzieliśmy się, że ośrodek posiada program aktywizujące osoby starsze, organizuje spacery przy kijkach, fitness i inne ćwiczenia. Poza tym, pokazano nam również standardy pokoi, które przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Wewnątrz niczego nie brakowało, a w dodatku wszystko było przepięknie wystrojone. Zobaczyliśmy również przykładowe menu i dowiedzieliśmy się, że kiedy ktoś wymaga specjalnej diety, komponują ją w ośrodki indywidualnie w cenie. Od razu zarezerwowaliśmy miejsce dla babci, ponieważ wiedzieliśmy, że lepszego miejsca nie znajdziemy.

Udało nam się znaleźć pokój w interesującym nas terminie, czyli kilka dni przed urodzinami babci. To był nasz prezent urodzinowy. Babcia pojechała zadowolona, dzwoniła później, że warunki są super, jak i towarzystwo. Poznała nowe koleżanki, sporo ćwiczyła i mówiła, że poczuła się, jakby znów miała dwadzieścia lat.