Dolny Śląsk jest niezwykle bogaty pod względem zabytków i niesamowitych, klimatycznych miejsc. Idealne położenie i bogate ukształtowanie terenu daje wiele możliwości turystycznych zarówno dla osób lubiących kontakt z naturą, sportem oraz sztuką ludową i ciekawą architekturą. Poza walorami krajobrazowymi region szczyci się również niespotykanym mikroklimatem, który ściąga rzeszę turystów do licznych uzdrowisk i domów zdrojowych.

Niesamowite atrakcje Kudowy i Dolnego Śląska

kudowa zdrójStolicą tego regionu jest Kudowa Zdrój, która jest centrum uzdrowiskowym z pięknym ogrodem zdrojowym i licznymi atrakcjami turystycznymi. Położona w dolinie na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego daje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Bogata baza noclegowa ściąga corocznie tłumy. Kudowa jest świetnym miejscem wypadowym na górskie wycieczki oraz zwiedzanie okolicznych Czech. Dostępność szlaków górskich, licznych zabytków i wszystkich atrakcji związanych z ukształtowaniem terenu pozwala na ciekawe spędzenie czasu zarówno w okresie zimowym, jak i letnim. W okolicy Kudowy znajduje się również jeden z najpopularniejszych zabytków powstałych w osiemnastym wieku, tak zwana Kaplica Czaszek. To niesamowite miejsce jednocześnie zachwyca i przeraża. Wielu turystów korzysta z licznych tras rowerowych, a także ośrodków sportowych i pięknych szlaków górskich. Wielką atrakcją Kudowy jest również jeden z najstarszych domów zdrojowych i znajdujący się przy nim piękny park, a w nim Pijalnia Wód Mineralnych.

W Kudowie działa również wiele sanatoriów i ośrodków oferujących zabiegi na ciało. Są to wspaniałe pensjonaty i hotele, które poza zabiegami, oferują również klimatyczne pokoje i apartamenty. Można tu również znaleźć nocleg w klimatycznych agroturystycznych gospodarstwach. Sprzyjający klimat i charakter uzdrowiska są wielkim atutem niewielkiej mieściny, której historia sięga XIV wieku.

Kategorie: Turystyka