Kiedy miałam małe problemy finansowe udałam się do kasyna. Postawiłam wszystko na jedną kartę i wygrałam. Od tego czasu wydawało mi się, że szczęście jest po mojej stronie i zaczęłam prawie codziennie odwiedzać kasyna oraz miejsca, gdzie można było coś obstawić i wygrać. Po pewnym czasie zorientowałam się, że nie mogę sobie poradzić, jeśli wiem, że danego dnia nie skorzystam z żadnych zakładów.

Udałam się ośrodka leczenia uzależnień od hazardu

ośrodki leczenia uzależnień od hazarduPo dłuższym czasie zorientowałam się, że mój stan jest naprawdę poważny. Nie wiem kiedy to się stało, ale zaczęłam traktować hazard jako pracę. Zaczęłam się zastanawiać, czy to nie uzależnienie. Doszłam do wniosku, że potrzebuję porady specjalisty. W mojej okolicy znajdowały się na całe szczęście bardzo dobre i profesjonalne ośrodki leczenia uzależnień od hazardu. Udałam się do jednego z nich. Spotkałam się z psychologiem oraz terapeutą uzależnień, który podpowiedział mi, że powinnam natychmiast wdrożyć leczenie. Hazard to nie zabawa, ani nie praca, a mój stan jest naprawdę poważny. Zgodziłam się na leczenie w ośrodku uzależnienia od hazardu i szybko przekonałam się, że nie jestem jedyna. Wiele osób miało podobne problemy do moich. Zaczęłam chodzić na psychoterapię indywidualną i grupową. Powoli wracałam do „prawdziwego” życia, co było dla mnie bardzo ciekawym odkryciem.

Cieszę się, że w ostatniej chwili zdrowy rozsądek zwyciężył i rozpoczęłam terapię. Jednakże, najważniejszy jest fakt, że trafiłam w bardzo dobre miejsce, w którym pomogli mi prawdziwy specjaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie z zakresu leczenie osób uzależnionych od hazardu. Teraz już wiem, że uzależnienie od hazardu to choroba, jak każda inna, z tą różnicą, że nie da się jej całkowicie wyleczyć, a można jedynie uśpić jej objawy.

Kategorie: Medycyna