Każdy przemysł, bez względu na gałąź przemysłu, w której pracuje dane przedsiębiorstwo, cechuje się dużą produkcją różnorodnych dóbr. Aby produkcja przebiegała w sposób skoordynowany i właściwy, potrzeba nie tylko pracowników, ale również maszyn, umożliwiających im właściwą pracę. Jednym z tego typu urządzeń jest waga przemysłowa.

Waga taśmociągowa, która porcjuje produkt

waga taśmociągowa porcjującaWagami, które najczęściej są wykorzystywane w różnego typu przemyśle są wagi taśmociągowe. Jest to waga zamontowana, najprościej mówiąc, na taśmociągu. Jej konstrukcja opiera się na pomoście wagowym, który wspierany jest na czujnikach tensometrycznych i detektorze prędkości taśmy, które współpracują z integratorem. Dzięki temu możliwe jest odnotowanie przez system chwilowych wartości masy, która obciąża taśmę, co w połączeniu z ustaloną prędkością taśmy, pozwala na uzyskanie wielu informacji dotyczących transportowanego na taśmie surowca i jest niezwykle cenne dla operatorów produkcji danego przedsiębiorstwa. Dodatkowo, waga taśmociągowa może być wzbogacona o różnego rodzaju dodatkowe funkcje, np. możliwość porcjowania produktu. Waga taśmociągowa porcjująca będzie się więc charakteryzowała nie tylko ważeniem masy produktu przemieszczającego się po taśmie, ale również jego odważaniem na konkretne porcje. Waga tego typu sprawdzi się doskonale w przemyśle związanym z wszelkiego rodzaju sypkim produktem, który można w sposób automatyczny porcjować.

Wagi taśmociągowe generalnie cechują się wysoką dokładnością wykazywaną różnorodnymi pomiarami, a także niezawodnością. Producenci zajmujący się konstruowaniem tego typu urządzeń doskonale zdają sobie sprawę z tego, że te dwie cechy są najbardziej pożądanymi przez ich klientów, więc starają się spełnić ich oczekiwania.

 

Kategorie: Przemysł