Filtr oleju jest jednym z najważniejszych elementów znajdujących się pod maską samochodu. Duża część kierowców nie zdaje sobie jednak sprawy jak ważnym. To on jest odpowiedzialny za oczyszczanie oleju który dostaje się do silnika z zanieczyszczeń tak małych jak ziarenka piasku. Już tak małe zanieczyszczenia mogą zaburzyć prawidłową pracę silnika. Taki filtr należy regularnie wymieniać.

W którym momencie wymienić filtr oleju

filtr oleju renault meganeOkoło miesiąca temu moi bezpośredni przełożenie zdecydowali o wysłaniu mnie na delegację. Wręczono mi kluczyki od firmowego renault i po weekendzie miałem wyruszyć w trasę. Już kilka razy jechałem tym samochodem i w momencie gdy jechałem nim do domu zauważyłem, że silnik pracuje bardzo dziwnie i nierówno. Dlatego przed wyjazdem postanowiłem skonsultować zaistniałą sytuację ze znajomym mechanikiem. Kolejnego dnia okazało się, że to nic poważnego i należy wymienić olej znajdujący się w silniku. Od razu podjąłem decyzję żeby wymienić filtr oleju Renault megane jest samochodem wyjątkowo tanim w eksploatacji więc takie kosmetyczne naprawy nie były drogie. Samochód przebywał w warsztacie około dwóch godzin. Po upływie tego czasu był gotowy do odebrania. Różnica w pracy silnika była odczuwalna od razu. Mechanik wyjaśnił mi jak ważną rolę odgrywa filtr oleju. Usuwa on wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia znajdujące się w oleju samochodowym powstające w wyniku jego stałej eksploatacji. 

Filtr sprawdzonego producenta potrafi przefiltrować zanieczyszczenia wielkości ziarenka piasku. Wielu specjalistów zgodnie twierdzi, że nawet tak małe zanieczyszczenia, które trwale dostają się do silnika mogą spowodować jego uszkodzenie. Dlatego powinniśmy regularnie kontrolować stan filtra oraz w razie potrzeby wymienić go na nowy .

Kategorie: Motoryzacja