W moim mieście od pewnego czasu było dość spore poruszenie. Zarówno ja jak i inni mieszkańcy bardzo byliśmy z tego powodu zadowoleni. Zbliżał się okres wakacji a więc wyjść na spacery i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nasz burmistrz wziął pod uwagę głosy mieszkańców i postanowił nieco dla nas zmienić wygląd miejskiej architektury.

Kosze uliczne i parkowe powinny być z metalu

kosze uliczneTa, która była do tej pory – przyznać trzeba szczerze ale była przestarzała. Wiele koszy na śmieci, ławek i innych elementów pamiętały dawną epokę. Ogłoszona została mała sonda w naszym mieście. Burmistrz w ratuszu wystawił wizualizację elementów a my jako mieszkańcy mieliśmy zadecydować co chcemy zobaczyć w naszej przestrzeni. Z tego co wiem bardzo wiele osób zdecydowało się na udział w głosowaniu, ponieważ mają świadomość iż chodzi o nasz wspólny obszar. Wybór padła na kosze uliczne i parkowe z metalu. Jako, ze w naszym mieście jest dużo młodzieży, a część z nich jest dość niesforna elementy wykonane z metalu będą nadawały się najlepiej. Dzięki temu przetrwają nie tylko intensywne ich wykorzystanie, ale również zmiany pogody. Kiedy zostały zamontowane wielu mieszkańców ruszyło na spacery do parku, na bulwar. Trzeba przyznać, że dokonaliśmy właściwego wyboru, bowiem wszystko wyglądało bardzo spójnie i elegancko. Cieszę się, że wszyscy zyskaliśmy tak wspaniałe miejsce do spotkań. Burmistrz chce posunąć się nieco dalej. Kiedy zaoszczędzona zostanie pewna kwota pieniędzy postawiona zostanie fontanna a także wyremontowany stary zabytkowy park.

Jeżeli tylko wstawione do niego zastaną kosze uliczne i ławki parkowe z metalu zapewne wszystko będzie wyglądało bardzo spójnie. Starsi mieszkańcy są bardzo wzruszeni, że miasto tak ewoluuje. A pomyśleć, że to kilka śmietniczków i ławek dających tyle radości.

Kategorie: Budownictwo