Moja rodzina przyleciała z zagranicy na jakiś czas. Chcieli zobaczyć, jak się nasz kraj zmienił. Niestety, jako, że dotarli samolotem, to nie mieli przy sobie żadnego auta, by móc jeździći zwiedzać stare tereny. Szukaliśmy więc dla nich rozwiązania.

Samochód na wynajem dla rodziny

Wypożyczalnia samochodów ŚląskPopytałem znajomych, co zrobić w takiej sytuacji. Dobrą opcją była z pewnością wypożyczalnia samochodów Śląsk, którą mi polecili. Ja to już myślałem, o jakimś karnecie na komunikację miejską. No ale to raczej nie byłoby zbyt komfortowe. Więc udałem się z wujkiem do wypożyczalni. Byliśmy ciekawi, czy można wynająć auto na około dwa tygodnie, bo mniej więcej tyle miała trwać ich wizyta. Okazało się, że byłą taka możliwość, ku naszej radości. Wujek cieszył się, że nie będzie musiał każdego prosić o podwózki, i sam będzie mógł sobie prowadzić. Problem był tylko taki, że w kraju jakim mieszkali, kierownice były po drugiej stronie. Musiał więc się na nowo przyzwyczajać do naszego ruchu drogowego. Wybrał sobie mały samochodzik, który nie pali zbyt wiele. Nie trzeba im było czegoś super ekstra. Wystarczył skromny samochodzik. Na wycieczki objazdowe po okolicach wystarczy spokojnie. Panowie doradzili mu ładne, ekonomiczne auto. Trzeba przyznać, że ładnie się prezentowało. Wujek był zadowolony, i od razu zaprosił nas do środka, na taką pierwszą sprawdzającą rundkę. Musiał się przyzwyczaić do kierownicy w innym miejscu, więc na początku jeździł tylko leśnymi drogami, by znów zyskać wprawę, zanim wyruszył w miejski tłum.

I rozpoczęła się wielka podróż wujostwa. Praktycznie cały czas nie było ich w domu. Dobrze, że wzięli to auto, bo za taksówki i autobusy wyszłoby im chyba więcej, niż za cały ten wynajem. Odwiedzili miejsca młodości, i lokal, w którym się poznali z ciocią.

 

Kategorie: Motoryzacja