Światowa pandemia sprawiła, że coraz więcej osób zaczęło potrzebować tlenu. Spowodowane jest to niewydolnością oddechową, która pojawia się w przebiegu koronawirusa. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyna choroba, w której problemy z układem oddechowym wymagają korzystania z bardziej zaawansowanych metod terapeutycznych, niż leki, ponieważ są również inne choroby.

Kiedy warto korzystać z koncentratora tlenowego?

koncentratory tlenu wypożyczalniaOkazuje się, że ze wsparcia koncentratora tlenu korzystać możemy, kiedy chorujemy na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, mukowiscydozę, astmę oskrzelową, czy raka płuc. Zdarzają się również inne jednostki chorobowe, w których stosowanie tlenu przynosi ogromne korzyści. Jest to między innymi niewydolność krążeniowa, choroba niedokrwienna serca, czy bóle w klatce piersiowej. Warto jednak wiedzieć, że aby korzystać z tego specjalistycznego sprzętu nie musimy przebywać w ośrodku leczniczym, ponieważ możemy wypożyczyć ten sprzęt. Jeśli chodzi o koncentratory tlenu wypożyczalnia znajduje się w większych miastach ulokowanych w całej Polce. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, aby znaleźć firmę wypożyczającą ten sprzęt, która znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Samo wypożyczenie sprzętu nie jest kosztowne. Wystarczy niewielka kwota, aby móc skorzystać z leczniczych właściwości tlenu. Myślę, że jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie zainwestować w taki sprzęt i nie będą mogły go kupić.

Jeśli zaś chodzi o modele to wypożyczalnia ma dostęp do naprawdę wielu rodzajów koncentratorów tlenowych. Możemy zdecydować się na koncentrator stacjonarny, który będzie dostarczał tlen w domu, a także na koncentrator przenośny, z którego będziemy mogli korzystać poza domem. Podczas używania koncentratora konieczne jest stosowanie maseczki tlenowej.