Jeśli chcielibyśmy wysłać komuś kwiaty, a odbiorca takiej przesyłki mieszka w innym mieście, to przecież nie wpakujemy ich do szarego kartonu, nie obwiążemy sznurkiem i nie wyślemy do odbiorcy zupełnie nie przejmując się efektem finalnym. Do takich przesyłek wymyślono specjalne kartony z okienkiem. Wprawdzie rzadko kto wysyła pocztą kwiaty do innego miasta. Od tego jest internet, aby wyszukać w takim mieście kwiaciarnię, zadzwonić, zamówić telefonicznie, podać adres odbiorcy i już świeże kwiaty jadą do celu swego przeznaczenia.

Czy tylko kwiaty wysyła się w takich pudełkach?

kartony fasonowe z okienkiemOczywiście, że nie. Jakkolwiek kartony fasonowe z okienkiem mogą przybierać różne formy, tak samo różne przedmioty można w nich wysyłać. Czym są te kartony fasonowe i do czego służą? Nie tylko do wysyłki. Takie kartony mogą służyć wielu celom. Np. do ekspozycji jakichś towarów. Jeśli mamy sklep i chcemy ładnie wyeksponować nasz towar, możemy umieścić go w takim kartonie. Można samemu wymyślić kształt kartonu fasonowego, zamówić u odpowiedniego producenta i cieszyć się z niepowtarzalności naszej witryny. Ale kartony fasonowe mogą też być pomocne jako opakowania do kubków, podstawki do jogurtów, czy pizzy itp. Ogólnie wykorzystywane są również w przemyśle spożywczym i to z niemałym powodzeniem. Ich niewielka cena, oraz estetyka gwarantuje pełne zadowolenie zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. Poza tym takie kartony są bardzo trwałe, więc nawet niezbyt stabilna podróż nie jest w stanie uszkodzić ich zawartości. Każdy karton ma jednak swoją wytrzymałość i nie należy jej za bardzo nadwyrężać.

Kartony z okienkami to także bardzo dobry pomysł na pakowanie prezentów. W takim wypadku kształty danego kartonu mogą przybierać naprawdę niesamowite formy. Wszystko zależy od tego, co i komu chcemy sprezentować.