Odchudzanie kojarzy się przede wszystkim z bieganiem, ćwiczeniem na siłowni i innymi aktywnościami fizycznymi. Rzeczywiście połączenie zdrowego odżywiania i ćwiczeń fizycznych daje najlepsze rezultaty. Są jednak sposoby na modelowanie sylwetki bez wysiłku fizycznego.

Lipoliza iniekcyjna i ultradźwięki jako metody odchudzające

odchudzanie KatowiceTakie metody oferują coraz częściej gabinety kosmetyczne. W gabinetach można skorzystać z całkowicie bezinwazyjnych zabiegów wyszczuplania, redukcji cellulitu, modelowania sylwetki. Są różne techniki, dzięki którym można profesjonalnie modelować sylwetkę kobiecą i męską. Do nich należy na pewno metoda z wykorzystaniem ultradźwięków. Metoda ta polega na rozbijaniu tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków emitowanych przez specjalne urządzenie. Wykorzystuje się tu również masaż podciśnieniowy za pomocą głowicy elastomerycznej. Jeśli chodzi o odchudzanie Katowice, popularne są też takie zabiegi jak lipoliza iniekcyjna. Ta metoda jest już nieco bardziej inwazyjna, bo pod skórę wprowadza się substancje, które mają za zadanie rozbić tłuszcz. Rozbite cząstki tłuszczowe są metabolizowane przez wątrobę, a następnie wydalane z ludzkiego organizmu. Ultradźwięki są nieinwazyjne i pozwalają na trwałe wyszczuplenie. Aktualnie jest to najbardziej zaawansowane urządzenie, jeśli chodzi o odchudzanie miejscowe, ale również redukowanie cellulitu.

Zarówno lipoliza iniekcyjna jak i ultradźwięki dają trwałe efekty. W przypadku lipolizy na efekt trzeba poczekać nieco dłużej, bo tłuszcze muszą zostać zmetabolizowane. Ultradźwięki nie tylko odpowiadają za wyszczuplenie, ale też nie pozostawiają fałdów skórnych, które często pojawiają się u osób odchudzających się. Ultradźwięki i lipoliza to idealne rozwiązania dla osób z nadwagą, ale również tych, którzy chcą tylko wymodelować swoją sylwetkę.