W firmach zajmujących się na co dzień logistyką niezwykle ważne są niezawodne techniki magazynowania oraz pakowania. Starannie opracowane procedury w tym zakresie gwarantują zadowolenie klientów i skłaniają do ponownego skorzystania z usług. 

Wykorzystanie wysokojakościowej folii stretch

folia biała stretchDo pakowania małych i dużych produktów niezastąpione są różnego rodzaju kartony, wykonane z kilkuwarstwowej tektury. Takie pudełka są nie tylko wszechstronne, ale również trwałe i bardzo estetyczne. Warto jednak pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach towaru, aby w czasie transportu zamówione artykuły nie uległy uszkodzeniom. Oprócz „wypełniaczy”, które stosowane są wewnątrz kartonów dużą rolę odgrywają wytrzymałe folie stretch, które świetnie sprawdzają się przy wysyłkach drobnicowych oraz przy pakowaniu produktów wielkogabarytowych. Co ważne – w sprzedaży dostępne są folie w różnych wymiarach i grubościach. Do najpopularniejszych należy folia biała stretch, która ma zastosowanie w różnych branżach. Warto przy tym pamiętać, że producenci oferują folie ręczne oraz maszynowe – drugi rodzaj wykorzystywany jest do specjalnych owijarek. Elastyczne i jednocześnie bardzo trwałe folie znakomicie nadają się do pakowania towarów na palecie – w ten sposób można zabezpieczyć towary przed uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie transportu. Dzięki takim rozwiązaniom firmy minimalizują dodatkowe koszty, które wynikałyby z ewentualnych strat podczas przewozu ładunku.

Starannie zabezpieczone przesyłki wpływają na korzystny wizerunek firmy. Jeżeli zamówione towary docierają do rąk klientów w nienagannym stanie, to odbiorcy chętniej i częściej składają kolejne zamówienia. Takie okoliczności przekładają się bezpośrednio na satysfakcjonujące wyniki sprzedaży.

Kategorie: Usługi