Wilgoć jest jednym z czynników niszczących mury, stropy oraz ściany, nawet na wyższych kondygnacjach. Zagraża w szczególności budynków, które nie posiadają odpowiedniej ochrony przy fundamentach. Zastosowanie na nich izolacji przeciwwodnej pionowej może skutecznie zabezpieczyć mury przed wchłanianiem wody z gleby.

Ochroń swój dom, stosując izolację przeciwwodną pionową

izolacja przeciwwodna pionowaW sytuacji domów prywatnych czy większych konstrukcji, które postawione są w miejscu, gdzie można mieć dostęp do fundamentów, można bez żadnych problemów przeprowadzić izolację pionową ścian. Dzięki niej woda i związki chemiczne zawarte w glebie nie będą dostawały się do wnętrza muru, co pozwoli na zabezpieczenie budynku przed wilgocią i występującą w jej wyniku pleśnią. Izolacja przeciwwodna pionowa wymaga zastosowania specjalistycznych preparatów i materiałów, które pozwolą na ochronę budynku przez długie lata. Masy bitumiczne, papy, folie czy zaprawy mineralne świetnie sprawdzą się do zabezpieczenia fundamentów, które dzięki temu nie tylko przestaną wchłaniać wodę, ale również będą lepiej zatrzymywały ciepło. Tak ochroniony budynek będzie charakteryzował się znacznie cieplejszymi i suchszymi pomieszczeniami, w których dużo milej będzie przebywać zarówno domownikom, jak i gościom. Estetyka budynku jest równie ważna i w tej kwestii powinien zniknąć problem ciemnych plam i zacieków, zamiast których pozostaną suche i  ładnie prezentujące się ściany.

Dzięki zastosowaniu techniki zabezpieczania ścian przed wilgocią izolacją przeciwwodną pionową mieszkańcy mogą cieszyć się suchymi ścianami, które będą dłużej zatrzymywały ciepło a także zniknie ryzyko pojawiania się na nich pleśni. Jest to zdrowsze dla ludzi a także bardziej estetyczne, dzięki czemu wzrośnie komfort życia w budynku.