Kiedy zastanawiamy się z jakiego drewna powinny być wykonane nasze drzwi w domu zdecydowanie powinniśmy wybrać dąb. Jest wiele innych opcji takich jak sosna czy świerk, jednak nie zdają one 100% rezultatu, mimo iż wydawałoby się, że drewno niczym od siebie się nie różni. Jednak dąb ma kilka istotnych zalet, przez które wiele osób go wybiera.

Doskonałość drewna dębowego na drzwi

dębowe drzwi wewnętrzne drewnianeJeżeli zastanawiamy się nad wymianą drzwi domowych, a drewno, z którego mogłoby zostać ono wykonane jest do naszego wyboru to dębowe drzwi wewnętrzne drewniane są fenomenalnym wyborem. To jedno z najbardziej odpornych drewien na świecie, przez co drzwi z niego wykonane są bardzo wytrzymałe na drobne uszkodzenia, wgniecenia, jak również zarysowania. Dzięki ich masie również świetnie wyciszają wnętrze, dlatego mieszkając w głośniejszej okolicy powinniśmy zdecydować się na to. Warto jednak wspomnieć o jednym aspekcie, który dla niektórych może być wadą, a dla innych zaletą. Poprzez wysoką zawartość garbników w drewnie dębowym, czyli naturalnej substancji konserwującej, istnieje duże ryzyko ciemnienia powierzchni, jeśli nie zostaną one dodatkowo zabezpieczone lakierem. Mimo to dzięki garbnikom drzwi nie będą nam pleśnieć, zagrzybiać się czy nie wejdą w nie inne pasożyty. To też produkt ciężki, do którego wniesienia będzie potrzeba nam przynajmniej dwóch silnych osób, jednak warto decydować się na dębowy wyrób.

Dobór drzwi do domu jest dla wielu z nas ważnym aspektem. Mimo to niejednokrotnie patrzymy tylko na aspekt wizualny, co jest błędem, gdyż przede wszystkim powinny nas interesować cechy drewna. Dlatego niezmiernie ciekawym wyborem są drzwi wykonane z dębu. To solidny materiał wykazujący wiele zalet, a przy okazji mogący być w dobrym guście wizualnym.