Wirusy, bakterie i pierwotniaki różnicują się coraz bardziej. Na świecie istnieją miliony różnych gatunków jednokomórkowców i rodzajów wirusów. Niestety bardzo często bakterie, ich kolonie, protisty i wiriony wirusów przenoszą groźne choroby. Warto zabezpieczyć się przed nimi ograniczając ich dostęp do naszej skóry.

Skuteczniejsza ochrona przed drobnoustrojami dzięki rękawicom medycznym

rękawice medyczneZ drobnoustrojami chorobotwórczymi możemy mieć do czynienia zwłaszcza kiedy mamy kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi innego człowieka. Często zarazić można się nawet przez skórę, przykładem jest clostridium. Często jesteśmy zagrożeni kiedy pomagamy poszkodowanemu przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Jednak zdecydowanie częściej narażone są służby medyczne, takie jak lekarz, fizjoterapeuta, pielęgniarka, laborant, czy ratownik medyczny. Osoby wykonujące te zawody bardzo często mają kontakt z płynami ustrojowymi człowieka. Rękawice medyczne w tym przypadku są wręcz niezbędne, aby chronić własne zdrowie. Drobnoustroje chorobotwórcze przekazują zakaźny materiał genetyczny naszym komórkom somatycznym, a kiedy ten połączy się z naszymi kwasami nukleinowymi, choroba jest niemal gwarantowana. Dlatego tak ważne jest stosowanie rękawic medycznych, które mogą nas ochronić przed wieloma czynnikami zakaźnymi, takimi jak bakterie, protisty, grzyby, pierwotniaki czy wirusy.

W czasie kiedy dookoła jest coraz więcej drobnoustrojów, mogących wywołać infekcję, warto zabezpieczyć się przed kontaktem z nimi. Wiele z nich wywołuje ciężkie choroby, takie jak Wirusowe Zapalenie Wątroby, zakażenie Clostridium, czy Brodawczak ludzki. Ważne jest więc stosowanie rękawic, zwłaszcza w zawodach medycznych, w których ma się do czynienia z pacjentami chorymi.