Mieszkańcy dużych miast, często skarżą się na na uciążliwe towarzystwo ptaków, które chętnie przesiadują na parapetach, oknach, werandach czy balkonach. Ponadto są bardzo hałaśliwe oraz błyskawicznie zanieczyszczają teren, na którym przebywają.

Czy siatki balkonowe są wytrzymałe?

mocna siatka balkonowa na gołębiePrzechodząc pomiędzy blokami i kamienicami wielu miast, łatwo można zauważyć, że spora część balkonów i tarasów jest zabezpieczona specjalną siatką. Nie jest to przypadkowe działanie, ponieważ wielu mieszkańców ma już dość głośnych i brudzących ptaków, które dodatkowo często zakładają gniazda na balkonach. Co prawda jest wiele sposobów na pozbycie się albo chociaż skuteczne odstraszanie gołębi, kawek i srok, ale nie wszystkie się u każdego sprawdzają. Można kupić atrapę drapieżnego ptaka, którą mocuje się na barierce balonu, jednakże takie rozwiązanie jest czasowe. Ptaki z czasem uczą się, że ten drapieżnik im nie zagraża, zatem przestaną na niego zwracać uwagę. Znacznie lepsza będzie mocna siatka balkonowa na gołębie, którą można zamontować bez użycia śrub, gwoździ czy nawet młotka. Jest to idealne rozwiązanie, ale przede wszystkim, skuteczne, ponieważ mechaniczna bariera jest nie do ominięcia przez każdego ptaka. Jedyne o czym trzeba pamiętać przy jej wyborze, to rozmiar oczek, które są dostosowane do gatunku ptaków. Co do materiału z jakiego są wykonane dostępne na rynku siatki, to jest to włókno syntetyczne o wysokiej odporności na rozciągania oraz uszkodzenia. Jednakże najważniejsze jest to iż są odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Z każdym rokiem przybywa osób, które decydują się na założeni siatki, ponieważ to najtańszy sposób na niemalże natychmiastowy sposób na pozbycie się hałaśliwego problemu. Co istotne, siatka nie zagraża ptakom, a jedynie uniemożliwia im spędzanie czasu na balkonie.