Kilka tygodni temu adoptowałam ze schroniska małego pieska. Myślałam, że będzie on grzeczny i ułożony. Przynajmniej tak mi o nim opowiadano. Szybko jednak okazało się, że pies ma problemy behawioralne i kiedy zostaje sam w mieszkaniu, zaczyna wszystko niszczyć i demolować. Weterynarz podpowiedział mi, żebym zamykała go w specjalnej klatce, kiedy wychodzę z domu.

Potrzebowałam solidnej klatki dla swojego pupila

klatki na zamówienie dla pupiliPoczątkowo byłam sceptyczna takiemu rozwiązaniu, ale weterynarz zapewnił mnie, że to dla bezpieczeństwa i komfortu samego pieska. Pies zamknięty w takiej bezpiecznej i przestronnej klatce jest narażony na mniejszą ilość bodźców, które są odpowiedzialne za jego problemy behawioralne. Teraz już byłam przekonana i wiedziałam, że muszę po prostu znaleźć odpowiednią klatkę dla mojego zwierzaka. W okolicy znajdował się sklep, gdzie można było dostać klatki na zamówienie dla pupili. Udałam się tam jeszcze tego samego dnia. Sprzedawczyni podpowiedziała mi, jaka wielkość klatki dla mojego psa będzie najlepsza i podpowiedziała, z jakich tworzyw wykonać klatkę, aby była ona bezpieczna dla zwierzaka. Za całość wraz z projektem i wykonaniem zapłaciłam naprawdę niską, przystępną kwotę. Już kilka dni później mogłam odebrać gotową klatkę dla mojego czworonożnego pupila. Muszę przyznać, że byłam z niej bardzo zadowolona.

Jeszcze ważniejsze okazało się dla mnie to, że pis szybko zaakceptował swoje nowe lokum i chętnie w nim przebywał. Klatka była wykonana z solidnego tworzywa, którego pies nie mógł przegryźć żeby wydostać się na zewnątrz. Zresztą jego problemy behawioralne bardzo szybko ustąpiły, odkąd zaczęłam się stosować do zaleceń lekarza weterynarii. Klatka jest stabilna i ciężka, dlatego pies nie może jej przewrócić nawet skacząc bardzo wysoko, co przekłada się na jego bezpieczeństwo.