Przed ostatnimi świętami postanowiłem odświeżyć trochę nie tylko wnętrza naszego domu, ale również zdobiące je meble. Głównie chodziło mi o komplet wypoczynkowy, który znajdował się w salonie. A jak wiadomo salon to przecież reprezentacyjne pomieszczenie w każdym polskim domu czy też mieszkaniu. Meble w naszym salonie miały już ponad dziesięć lat i od nowości nie były profesjonalnie czyszczone.

Znalazłem specjalistę zajmującego się praniem tapicerek

pranie tapicerki - warszawa ochotaW dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest znaleźć fachowca do każdej czynności, którą tylko trzeba komuś zlecić. Tak właśnie miałem z praniem wspomnianego wypoczynku. Wiadomo przecież, że sam człowiek tego nie zrobi, bo do tego potrzebne jest odpowiednie urządzenie piorące. Ja takiego nie posiadam, a przecież tapicerkę na meblach trzeba po wypraniu dokładnie wysuszyć. Wystarczyło tylko wejść w telefonie w wyszukiwarkę internetową. Błyskawicznie znalazłem specjalistę oferującego pranie tapicerki – Warszawa Ochota to dzielnica, w której bez problemu znajdzie się spore grono fachowców w tej dziedzinie. Umówiłem się na pranie w dogodnym dla mnie terminie, a całość prac została wykonana praktycznie w jeden dzień. Za wypranie całego kompletu zapłaciłem pięćset złotych, ale nasze meble w salonie są naprawdę ogromne. Było zatem co prać i co potem suszyć. Fachowiec, który prał u Nas tapicerkę miał nowoczesny odkurzacz piorący, którym można było wszystko od razu dosuszyć.

Pierwszy raz od nowości nasz komplet wypoczynkowy został dokładnie wyprany. Efekt tego czyszczenia jest oszałamiający. Meble wyglądają tak jakby dopiero co odebrane ze sklepu meblowego. Za niewielkie pieniądze mamy jakby nowe meble. Teraz już wiem, że takie pranie mebli warto zamawiać częściej niż raz na dziesięć lat.