W innowacyjnych wnętrzach wszystkie elementy wyposażenia dobrane są z dużą starannością. Kreowanie niebanalnych aranżacji zdecydowanie ułatwia szeroki asortyment, który prezentowany jest przez producentów. Każde pomieszczenie bez wyjątku można urządzić w efektowny sposób.

Oryginalne rozety z drewna

drewniane rozetyPodczas domowych metamorfoz warto wziąć też pod uwagę aspekt wykończeniowy i detale dekoracyjne. O ile meble mają kluczowe znaczenie, to właśnie wyposażenie dodatkowe niejednokrotnie nadaje charakter całej aranżacji. Warto pokusić się o nieszablonowe wykończenia, dzięki którym całe pomieszczenie nabierze wyjątkowego wyrazu. Jednym z ciekawych pomysłów na uatrakcyjnienie wnętrz są drewniane rozety. Takie efektowne wykończenie sufitu może być wykonane w różnych wielkościach i kształtach, co pozwala na idealne dopasowanie do konkretnego pomieszczenia. W przestronnych wnętrzach (np. w reprezentacyjnym salonie) doskonale prezentują się bogato zdobione rozety – z efektownymi tłoczeniami i dekoracyjnymi aplikacjami. Atrakcyjne motywy florystyczne od razu przyciągają uwagę i mogą stanowić jeden z decydujących akcentów aranżacyjnych. Stylowe rozety z drewna przeważnie wykonywane są w okrągłym kształcie, ale dużą popularnością cieszą się też projekty w formie kwadratu lub bardziej wyszukanego kształtu – w postaci łuku. Wybór zależy oczywiście od indywidualnych upodobań użytkowników, ale warto też dopasować odpowiedni wzór do rodzaju wnętrza i stylu aranżacyjnego.

Efektowne wykończenia wnętrz często decydują o ich atrakcyjności i nieszablonowym wyrazie. Producenci przekazują do dyspozycji klientów wiele interesujących produktów, które można włączyć do poszczególnych pomieszczeń. Ozdobna sztukateria drewniana jest jednym z nietuzinkowych sposobów na dekoracyjne wykończenie aranżacji.