Duże przeszklenia na dachach ogrodów zimowych, oranżerii czy przydomowych basenów wymagają zacieniania a także izolacji przed przenikaniem opadów oraz hałasu. Zastosowanie rolet na dach ogrodu zimowego daje specjalistyczne rozwiązania, dzięki którym staje się on komfortowym pomieszczeniem wypoczynkowym, jadalnią czy miejscem na uprawę roślin.

Funkcjonalny ogród zimowy z roletami na dach

rolety na dach ogrodu zimowegoKonstrukcje, służące do przedłużenia domu, umożliwiające wypoczywanie wśród roślin niezależnie od pogody, to ogrody zimowe i oranżerie. Wymagają one odpowiedniej izolacji cieplnej oraz ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Rolety na dach ogrodu zimowego powstrzymują hałasy i temperatury przez wiele lat. Redukują one wzrastające ciepło w ochranianym pomieszczeniu o nawet 20 stopni Celsjusza. Dzięki temu latem powierzchnia nie jest aż tak nagrzana a zimą zachowuje swoją optymalną temperaturę. Zmniejsza to koszty ogrzewania, dzięki czemu można tam komfortowo przebywać a poza tym roślinom są zapewnione odpowiednie warunki do wzrostu. Rolety są wykonane z mocnych materiałów, które ochronią ogród przed gradem czy utrzymującą się warstwą śniegu, która mogłaby uszkodzić konstrukcję. Dodatkowym atutem jest ich komfort obsługi – możliwość zamontowania wyłącznika czasowego, sterowania smartfonem czy tabletem a także integracji z innymi systemami automatyzacji obecnymi w domu.

Budowa ogrodu zimowego wymaga odpowiedniego zadbania o pomieszczenie, aby można w nim komfortowo przebywać. Zastosowanie rolet na dach ogrodu zimowego zapewni wygodę użytkowania i możliwość kontrolowania ciepła. Pozwala to zarówno na hodowlę kwiatów czy warzyw i owoców, jak i posiadanie pomieszczenia, które nada się na eleganckie przyjęcia czy wypoczywanie wśród roślin.

Kategorie: Dom i ogród