Każdy z nas marzy o tym, aby mieć własny kąt. Kształcimy się, zdobywamy pracę, często dorabiamy. Zwykle z pomocą banku wybieramy w końcu nasz własny kawałek podłogi. Nieruchomości są obecnie bardzo cennym towarem. Ich ceny stale rosną, szczególnie w dużych miastach. Dlatego, aby kupić własne mieszkanie, trzeba zainwestować sporo wkładu własnego i zwykle skorzystać jeszcze ze sporego kredytu hipotecznego.

Ruch w sprzedaży mieszkań w Warszawie

mieszkania w warszawieWbrew pozorom najdroższe nieruchomości nie znajdują się w stolicy, a w Trójmieście. To właśnie tam ceny za metr kwadratowy mieszkania windowane są nawet do 10000 złotych. Warszawa jednak jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o rotację na rynku nieruchomości. Zwyczajnie mieszkania w warszawie schodzą jak ciepłe bułeczki. Niejednokrotnie oferta pojawia się a portalach ogłoszeniowych na kilka godzin, po których mieszkanie już jest oglądane i rezerwowane przez potencjalnych klientów. Popularnością cieszy się zarówno rynek pierwotny, jak i wtórny. Młodzi chętniej kupują lokale w nowym budownictwie, jednak są też tacy, którzy preferują to, co już jakiś czas komuś służyło. Wiadomo także, że rynek wtórny jest nieco tańszy i zwykle nie wymaga tak dużego nakładu finansowego na remont. Każdy, kto posiada mieszkanie w Warszawie, ma w ręku prawie że sporą gotówkę, bo z pewnością nie będzie miał trudności ze sprzedażą. Najchętniej kupowane są mieszkania dwupokojowe. To najczęstszy wybór młodych, a to właśnie oni w większości są nabywcami nieruchomości. Chętnie także kupowane są kawalerki, które często są inwestycją i są wynajmowane.

Mieszkania to obecnie cenna waluta. Warszawa słynie ze sporej rotacji na rynku nieruchomości. Zarabiamy więcej, banki chętnie pomagają, więc i częściej kupujemy własne lokale. Chcemy być niezależni. Lubimy mieć coś swojego. Mieszkanie na własność to ogromny przywilej i radość dla każdego.