Studia udało mi się ukończyć w zeszłym roku, gdzie moją pasją od kilkunastu lat, była technologia oraz informatyka. Wszystko rozpoczęło się od pierwszego Pegasusa, którego otrzymałem na 8 urodziny.

Programy dla gastronomii i systemy hotelowe to dobry zarobek

freelancerGrałem w niego wieloma godzinami, a kiedy uległ awarii, pomagałem mojemu tacie w rozkręcaniu oraz naprawie sprzętu. Później często przyjmowałem od znajomych takie zlecenia jak naprawa komputera czy telefonu, przez co zbierałem coraz więcej doświadczenia. Był to też mój sposób na pierwszy zarobek. Wszystko dopiero jedynie przybrało na kształcie, kiedy na studiach przyszło mi zaprojektować po raz pierwszy oprogramowanie gastronomiczne. Nasza uczelnia współpracowała z wieloma znanymi firmami i od czasu do czasu, zajmowaliśmy się wykonywaniem takich zadań, oczywiście odpłatnie. Oprogramowanie dla gastronomii nie było wcale takie łatwe do wykonania, gdzie musiałem wiele uwagi poświęcić na optymalizację kodu oraz intuicyjność, aby każdy z pracowników był w stanie obsłużyć program. Udało mi się zrobić jeden z lepszych projektów i był to pierwszy raz, kiedy otrzymałem znacznie większe wynagrodzenie, niż kilkadziesiąt złotych. Wtedy też postanowiłem, że po studiach rozpocznę udostępnianie swoich umiejętności w internecie, poprzez bycie freelancerem. Podejmowałem się samodzielnego programowania, więc nie mogłem na zbyt dużo projektów sobie pozwolić w jednym czasie. Pierwsze były programy dla gastronomii i systemy hotelowe, które zapewne otrzymałem z powodu polecenia przez firmę, dla której tworzyłem podczas studiów. Niespodziewanie jednak napłynęło do mnie także zaproszenie do pracy od renomowanej firmy, która potrzebowała oprogramowanie dla hotelu i dlatego miałem pracować na stanowisku wewnętrznego informatyka.

Ceniłem sobie samodzielność oraz swobodę działania, jednak taka okazja mogła się już nie powtórzyć. Dokończyłem więc projekty, którymi się zajmowałem i przyjąłem propozycję.

Kategorie: Usługi